Nowe szkolne legitymacje.

Od tego roku szkolnego zostaną wprowadzone tzw. e-legitymacje (inaczej: „mlegitymacji”). Legitymacje papierowe zostaną wymienione na e-legitymacje.
a) Kto ma starą legitymację i chce ją przedłużyć: przynosi starą legitymację oraz przesyła mailem zdjęcie w jpg.
b) Kto chce wyrobić nową legitymację: przynosi/przesyła wypełniony i podpisany wniosek oraz przesyła mailem zdjęcie w jpg.
Termin dostarczenia dokumentów (starej legitymacji lub wniosku o nową oraz zdjęcia) – do 10 października.
Wzór wniosku:
—————————————————————————————————————————————————–
Szczegóły na temat zdjęcia poniżej. Inne nie będą przyjmowane!
W Internecie jest wiele stron z wyjaśnieniem, jak zrobić takie zdjęcie, są też generatory do wykonania odpowiednich zdjęć online np.: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji https://photoaid.com/…/kreator-zdjec-do-legitymacji…
Zdjęcie do e-legitymacji Powinno to być zdjęcie:
– aktualne
– kolorowe Szerokość: 35 mm Wysokość: 45 mm- jak do dowodu
– wymiar skanu dowolny, podczas dodawania pojawi się okno kadrowania w celu wybrania właściwego obszaru np. jeśli podczas skanowania będzie widać krawędź to w naszym systemie będzie można to pominąć
– format JPG – to najkorzystniejszy format. (w przypadku PDF kolory mogą ulec zmianie)
– rozdzielczość – minimalna rozdzielczość 300dpi Można ustawić w ustawieniach skanera.
– wielkość pliku -idealnie plik o wielkości ok. 250 KB (Jeśli ktoś wykona zdjęcie aparatem cyfrowym i takie przekaże, plik będzie bardzo ciężki i będzie miał ok. 6 MB lub więcej. Należy dokonać kompresji, bo takiej wielkości pliki przy słanym łączu internetowym na końcu świata będą wczytywały się godzinę.)